British Comedy

A Britcom a brit készítésű "sitcom". Általában családról, munkahelyről vagy más csoportról szól ahol az egyének különbözősége adják a témát, helyzeteket. Általában egy sorozat hat epizódból áll. Az első jelentős brit sitcom "Hancock's Half Hour" -ja volt az 50-es években, amire a realizmus és tiszteletlenség volt jellemző. Ez alapozta meg brit komédia realista és a tiszteletlen légkörét.

Szólj hozzá

tőled hízunk

Utolsó kommentek

  • jah-man: Jaja Hallo Hallo -> number one It Crowd -> number one.one (2010.07.15. 21:21) The Worst Week of My Life
  • jah-man: Az első rész nem nagyon jött be, aztán egyre jobban igen. De nem, de igen de nem, de igen, de nem ... (2010.01.08. 21:22) Little Britain
  • beleugat: Én csak annyit mondanék, hogy most találtam meg a blogotokat, pedig én is britcom fan vagyok. Váro... (2009.12.01. 23:24) The Worst Week of My Life
  • jah-man: Amúgy ki koppintott kit? Ez a sorozat a Ben Stilleres filmeket, vagy fordítva ? (2009.10.20. 14:47) The Worst Week of My Life
  • franxepe: Hello! Kb ket honapja szoltam, hogy a tagok felsorolasabol kihagytad Michael Palint. Legalabb a 40... (2009.10.06. 09:16) Monty Python Flying Circus
  • Utolsó 20

...és szerintetek

Hálás köszönet

design: npj-studio.com

John Cleese

2009.04.12. 20:20 aye!

John Cleese a Monty Python Flying Circusból ismert "magas figura" a hatból az egyik legviccesebb, akit főként reklamáló vásárló, tőzsdeügynök, hülye járások fő reprezentánsa szerepekben láthattunk.

1939. október 27-én született biztosító apuka és háztartásbeli anyuka egyedüli, viszonylag késői gyermekeként. Vezetékneve eredetileg Cheese volt, de apja megváltoztatta, amikor bevonult a hadseregbe, hogy elkerülje az ugratást.

de mivel nem lexikont tervezek írni ennél az érdekes adatnál abba is hagynám...

Női ruhákban csak kivételes esetben jelent meg, de mivel a Monty Python Repülő Cirkusza jelenetek között elég sokszor előfordult, azért jónéhányszor láthattuk őt is. Énekhangja viszont nincs egyetlenként a Pythonok közül ezt ő maga is belátja ezért, amikor néha énekelnie kellett, akkor Terry Jones volt kénytelen őt szinkronizálni Cleese pedig tátogott. A Monty Python Flying Circus utolsó évadjában már nem játszott (nagyon hiányzott), mert állítása szerint már nem tudott újat nyújtani neki a sorozat. Ehhez képest utána még jónéhány filmben összeállt újra a csapat.

John Cleese vált az egyik legbefutottabb színésszé mindannyiuk közül, újabb hollywoodi produkciókban láthatjuk őt rendszeresen: a Hal neve Wanda (ez nem annyira új) és annak folytatása a Fészkes Fenevadakban, de előfordult James Bond és Harry Potter filmben is. A legújabb Rózsaszín Párduc filmben is láthatjuk. Általában megőrzi különc figura jellegét, sokszor viccesen gonosz nem túl sikeres alakokat játszik. Magánéletét időnként felkapja a sajtó, nemrég például feleséget váltott ismét, egy nála harminc évvel fiatalabb barátnőre cserélte le évtizedeken át tartó házasságát.

John Cleese alakításában kedvelhettük meg a Monty Python Flying Circus híres sajtbolt jelenetét, a papagáj jelenetet, a hülye járások minisztériumában tőle láthattuk a leghülyébb járást.

Cleese nevéhez fűződik a Monty Python Flying Circus után nem sokkal induló Fawlty Towers (Waczak Szálló) sorozatot, amelynek nemcsak írója, de főszereplője is volt.

imdb

John Cleese

Szólj hozzá!

A bejegyzés trackback címe:

https://britcom.blog.hu/api/trackback/id/tr701058252

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.

süti beállítások módosítása